fbpx
Źródło: Kolej.rewal.pl

maj 2021

07

3:05:37

Nadmorska Kolej Wąskotorowa rozpoczyna sezon przewozowy

Pasażerowie mogą od jutra korzystać z usług Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, rozpoczynającej właśnie sezon 2021. Docelowo jej pociągi będą kursowały codziennie, do 30 września bieżącego roku.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa wskazuje, że sytuacja epidemiczna w Polsce powoli ulega poprawie. W związku z tym postępuje luzowanie obostrzeń sanitarnych, również tych, które dotyczą ruchu turystycznego w Polsce.

Nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej rusza już jutro. Jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, to od 8 maja pociągi kursować będą codziennie, zgodnie z rozkładem jazdy. Sezon przewozowy potrwa tradycyjnie do 30 września 2021 roku.

W tym roku, 1 lipca Nadmorska Kolej Wąskotorowa obchodzić będzie 125-lecie uruchomienia pierwszej linii kolejowej z Gryfic do Niechorza. Przewoźnik liczy na to, że w jubileuszowym roku regularne kursy będą możliwe przez cały czas trwania sezonu.

Przewoźnik serdecznie zaprasza do korzystania z przejażdżek po wąskich torach. Jednocześnie przypomina o obowiązku noszenia maseczek ochronnych, dezynfekcji rąk przed wejściem do pociągu oraz zachowaniu bezpiecznego odstępu.

Wszelkie informacje o cenach biletów i trasach przejazdów można znaleźć [tutaj].

Źródło tekstu: Kolej.rewal.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram