fbpx
Źródło: Stacjamuzeum.pl

maj 2021

08

7:05:00

Sochaczew: Stacja Muzeum inauguruje sezon turystyczny

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie rozpoczęło już nowy sezon turystyczny. Dziś, w ramach jego oficjalnej inauguracji, po raz pierwszy w 2021 roku pasażerowie pojadą muzealnym pociągiem retro, prowadzonym przez zabytkowy parowóz Px290-1704.

Trasa pierwszego przejazdu powiedzie do Wilcza Tułowskiego, na skraj Puszczy Kampinoskiej. W niedzielę 9 maja odbędzie się drugi przejazd, tą samą linią. Skład poprowadzi spalinowa lokomotywa Lxd2-342. Bilety na obie wycieczki można zakupić [tutaj].

Jak informuje muzeum, ze względu na trwające obostrzenia ograniczające możliwość funkcjonowania punktów gastronomicznych, 8 i 9 maja nie odbędzie się tradycyjne ognisko w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Nie dojdzie także do skutku parada muzealnego taboru szynowego na terenie skansenu.

Harmonogram najbliższych wycieczek:


10:50 - zwiedzanie muzeum z przewodnikiem (tylko skansen)
11:30 - odjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego na skraju Puszczy Kampinoskiej
12:45 - spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej
14:00 - odjazd pociągu do Sochaczewa
15:15 - powrót pociągu do muzeum

Dzięki złagodzeniu obostrzeń dotyczących funkcjonowania obiektów kultury, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie od 4 maja ponownie przyjmuje turystów. Pasjonaci kolei znowu mogą zwiedzać sale wystawowe i ekspozycję zewnętrzną. Więcej informacji o aktualnie dostępnych atrakcjach można znaleźć na stronie placówki. [czytaj więcej]

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram