fbpx
Źródło: Wkd.com.pl

maj 2021

09

11:05:00

WKD ruszyła z kampanią „Twoja bezpieczna WuKaDka”

Warszawska Kolej Dojazdowa rozpoczęła kampanię informacyjną „Twoja bezpieczna WuKaDka”. Inicjatywa zwraca uwagę na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych oraz kształtuje postawy i zachowania sprzyjające bezpieczeństwu na terenie kolejowym.

WKD jako przewoźnik i zarządca infrastruktury poprawia bezpieczeństwo i komfort podróży swoich pasażerów. W tym celu Spółka podejmuje szereg działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na terenie kolejowym, a w szczególności na przejazdach kolejowo-drogowych zlokalizowanych na jej linii.

Działania WKD w dążeniu do poprawy warunków bezpieczeństwa w 2018 roku zostały docenione przez Urząd Transportu Kolejowego. Podczas jubileuszowej Gali z okazji 15-lecia funkcjonowania UTK połączonej z finałem konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” WKD sp. z o.o. została uhonorowana w kategorii „rozwiązanie techniczne”. Statuetka „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” została przyznana spółce za zrealizowanie i wdrożenie do użytkowania przedsięwzięcia związanego z zabudową samoczynnej sygnalizacji przejazdowej w obrębie przejazdów kolejowych kategorii D (samoczynnego systemu ostrzegania) na linii WKD. Uznanie Kapituły konkursowej dla działań na rzecz bezpieczeństwa wysoko podniosło poprzeczkę dla kolejnych inicjatyw podejmowanych przez WKD.

„Kwestie bezpieczeństwa są dla nas bardzo ważne. Chcemy, aby zarówno podróżni i uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży. Stąd pomysł kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka”, której głównym celem jest zachęcenie kierowców do rozwagi i zdjęcia nogi z gazu przed przejazdem kolejowym” – zaznacza Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Kampania społeczna „Twoja bezpieczna WuKaDka” rozpoczęła się 6 maja. WKD jako organizator wraz z partnerami zaproszonymi do projektu podejmie w ramach tej kampanii szereg akcji uświadamiających o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą brak rozwagi, brawura na drogach czy pośpiech, które są najczęstszymi przyczynami śmiertelnych wypadków z udziałem uczestników ruchu drogowego. Komendy Powiatowe Policji z Grodziska Mazowieckiego i Pruszkowa będą prowadziły kontrole drogowe w najbliższej okolicy przejazdów kolejowych. W ramach działań kontrolnych kierowcy otrzymają od policjantów specjalnie opracowaną ulotkę informacyjną dotyczącą zagrożeń związanych z kolizją samochodu z pociągiem. Dodatkowo we współpracy z pozostałymi partnerami kampanii będą podejmowane zadania związane z uwrażliwieniem mieszkańców gmin, przez które przebiega linia WKD, na zagrożenie życia i zdrowia do których może dojść z udziałem pociągów na przejazdach WKD. Ponadto warszawska spółka wspólnie z partnerami medialnymi będzie zachęcać do właściwych zachowań na terenie kolejowym. Wywiady i audycje poświęcone tej tematyce będą prowadzone cykliczne, co miesiąc, od maja do listopada.

Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o. realizując kampanię „Twoja bezpieczna WuKaDka” zachęca do dialogu uczestników ruchu drogowo-kolejowego, a także zwraca uwagę lokalnej społeczności na problem właściwego zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych. WKD chce dotrzeć do wszystkich uczestników ruchu drogowego i uwrażliwić ich na zagrożenie panujące na przejazdach kolejowych.

Źródło: Wkd.com.pl

Źródło tekstu: Wkd.com.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram