fbpx
Źródło: YouTube/PKP Polskie Linie Kolejowe SA

maj 2021

10

10:05:10

Ku przestrodze: Polska południowa – kompilacja nagrań z przejazdów kolejowo-drogowych

Kampania Bezpieczny Przejazd przedstawia kompilację kilku nagrań z przejazdów kolejowo-drogowych znajdujących się w południowych województwach Polski. Pochodzące z 2020 r. materiały pokazują niezachowanie ostrożności i łamanie przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

Pamiętajmy, że w przypadku, gdy nie ma możliwości opuszczenia przejazdu – nie powinniśmy na niego wjeżdżać! Natomiast gdy utkniemy na przejeździe między zamkniętymi rogatkami – powinniśmy bezzwłocznie staranować rogatkę. Rogatki posiadają specjalne bezpieczniki, które pękają w kontrolowany sposób. Gdy nasze auto zostanie unieruchomione na torach wskutek awarii, należy jak najszybciej z niego wysiąść wraz ze współpasażerami i skorzystać z żółtej naklejki, którą znajdziemy na napędzie rogatkowym od strony torów.

Dodatkowe informacje umieszczone są na wszystkich przejazdach. Znajdują się od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub na obudowach napędów, do których umocowane jest ramię rogatki. Każda naklejka posiada trzy ważne numery. Pierwszy to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego. Drugi to numer alarmowy 112, który należy wybrać w przypadku zagrożenia życia. Operator 112 po podaniu numeru skrzyżowania będzie w stanie precyzyjnie określić, gdzie należy wysłać pomoc. Ma także możliwość szybkiego łączenia się z kolejarzami, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii. Trzeci numer to numer awaryjny, na który można zgłaszać usterki.

Źródło tekstu: Bezpieczny-przejazd.pl


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram