fbpx
Źródło: PKP Cargo International

maj 2021

11

2:05:13

PKP Cargo International uruchomi połączenie Terminal Paskov – Werona

Międzynarodowy przewoźnik kolejowy PKP Cargo International jeszcze w tym miesiącu rozpocznie przewożenie naczep dla austriackiej firmy LKW Walter, między znajdującym się w Czechach Terminalem Paskov a włoską Weroną. Umowę zawarto na dwa lata.

PKP Cargo International konsekwentnie poszerza swoją działalność na europejskim rynku przewozowym. Uruchomienie nowego połączenia to kolejny krok w rozwoju spółki. Już od bieżącego miesiąca firma będzie świadczyła usługi transportu naczep pomiędzy Paskovem a włoskim miastem Werona. Przewozy będą realizowane 5 razy w tygodniu. Władze firmy wskazują, że to kolejne zlecenie w ramach współpracy z austriackim przedsiębiorstwem LKW Walter.

„Rozwój transportu intermodalnego w europejskim Korytarzu Północ-Południe jest priorytetem Grupy PKP CARGO INTERNATIONAL. Przewozy między Paskovem i włoską Weroną są drugim istotnym zleceniem, które realizujemy dla naszego wieloletniego partnera LKW WALTER” – podkreśla prezes zarządu PKP Cargo International Maciej Walczyk, cytowany na Twitterze PKP Cargo.

Źródło: Twitter.com/PKP Cargo

Terminal przeładunkowy w Paskovie powstał w 2007 roku, jako jeden z pierwszych w Republice Czeskiej. To jedna z największych tego typu baz w Europie Środkowej. Obiekt przeszedł kilkukrotną przebudowę i modernizację. Obecnie jest ważną częścią sieci terminali należących do Grupy PKP Cargo.

„Terminal Paskov cieszy się dużym zainteresowaniem naszych klientów, dlatego planujemy jego dalszą rozbudowę i zwiększenie przepustowości” – zaznacza prezes Walczyk.

Szef PKP Cargo International wskazuje, że działanie spółki wpisuje się w ideę przenoszenia towarów z dróg na tory.

„Poprzez rozwój bardziej ekologicznych przewozów kombinowanych i stałe zwiększanie liczby pociągów intermodalnych wspieramy długofalową strategię Unii Europejskiej prowadzącą do przenoszenia towarów z przeciążonych dróg i autostrad na linie kolejowe” – tłumaczy Walczyk.

LKW Walter to austriacka prywatna spółka założona w 1924 roku. Jest obecnie wiodącą organizacją transportową na europejskim rynku ładunków całopojazdowych. Jej działalność obejmuje też tereny Rosji, Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu czy Afryki Północnej. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 1500 pracowników i organizuje przeszło 1,5 mln ładunków całopojazdowych rocznie.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram