fbpx
Źródło: Mpk.poznan.pl

maj 2021

11

11:05:28

Poznań: ruszają prace na pętli Zawady

Na pętli tramwajowej na Zawadach rozpoczynają się dziś prace remontowe. Nie wpłyną one na organizację transportu publicznego, jednak z pewnymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Na Zawadach wymienione zostaną szyny na wjeździe i wyjeździe z pętli tramwajowej. Odnowiony będzie także fragment nawierzchni drogowej. Roboty prowadzone przez MPK Poznań nie wpłyną na komunikację tramwajową, ponieważ pętla jest czasowo wyłączona z użytkowania w związku ze zmianami tras tramwajowych, wprowadzonymi podczas trwającej przebudowy ronda Rataje.

ZTM Poznań podaje, że z pewnymi utrudnieniami muszą liczyć się jednak kierowcy. Prace prowadzone będą w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Podwale (jezdni wschodniej, prowadzącej od ronda Śródka w kierunku ul. Hlonda). Oznacza to konieczność jej zwężania najpierw do dwóch prawych, a następnie do dwóch lewych pasów ruchu. Dostępny pozostanie prawoskręt w ul. Małachowskiego.

Prace prowadzone przy pętli na Zawadach to część projektu związanego z modernizacją infrastruktury tramwajowej w Poznaniu. Łącznie na ten cel miasto przeznaczy w 2021 roku 20,5 mln zł. Plan obejmuje m.in. remonty na węźle Most Dworcowy, pętli Piątkowska oraz na ul. Podgórnej. Więcej o planowanych w Poznaniu inwestycjach torowo-sieciowych można przeczytać [tutaj].

Źródło tekstu: MPK Poznań/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram