fbpx
Źródło: YouTube/bielsko tv

maj 2021

11

9:05:48

Śląsk: spłonęła hala magazynowa PKP w Bielsku-Białej

W hali magazynowej PKP przy dworcu kolejowym w Bielsku-Białej (woj. śląskie) wybuchł wczoraj pożar. Ogień zaczął wydobywać się z obiektu około godziny 20:30. W akcji gaśniczej uczestniczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej – podaje Polska Agencja Prasowa.

Jako pierwsi ogień zauważyli funkcjonariusze policji – to oni zawiadomili strażaków. Na miejscu panowało duże zadymienie, a pożar rozprzestrzeniał się w szybkim tempie. Wkrótce objął cały budynek i był widoczny z kilku kilometrów. Przed przystąpieniem do akcji gaśniczej służby sprawdziły, czy w środku nie ma ludzi. W interwencji brało udział 11 zastępów straży pożarnej. Ogień udało się opanować po godzinie 22. Dogaszanie pogorzeliska trwało do wczesnych godzin porannych. Na skutek zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Służby poinformowały, że strawiony przez ogień obiekt pełnił dawniej funkcję parowozowni i należy prawdopodobnie do spółki PKP Cargo. Rzecznik prasowy KMP w Bielsku-Białej asp. szt. Roman Szybiak powiedział PAP, że nie wiadomo, czy ktoś podnajmował budynek. Portal Bielsko.info podał, że obiekt został wybudowany w roku 1900 i znajdował się na liście zabytków.

„Pożar wybuchł w pustostanie, w tzw. starej parowozowni. Spaleniu uległa konstrukcja dachu, która zawaliła się do środka budynku” – poinformował st. kpt. Jarosław Jędrysik z PSP w Bielsku-Białej, cytowany przez portal Dziennik Zachodni.

W czasie działań służb ruch drogowy w mieście był utrudniony. Ulice Trakcyjna i Gażyńskiego pozostawały zamknięte. Pogorzelisko zostało zabezpieczone przez strażaków. KMP w Bielsku-Białej poinformowała, że w miejscu pożaru będą miały miejsce oględziny kryminalistyczne z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. W sprawie trwa także policyjne śledztwo.

Nagranie ze zdarzenia można obejrzeć poniżej.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram