fbpx
Źródło: Facebook.com/KP PSP w Pucku

maj 2021

12

2:05:08

Śmiertelny wypadek kolejowy pod Władysławowem. Trwa identyfikacja zwłok

W pobliżu Władysławowa doszło dziś do śmiertelnego wypadku kolejowego. Około godziny 5:20 mężczyzna w wieku od 30 do 40 lat wszedł na tory i zginął pod kołami nadjeżdżającego pociągu. Służby proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary – podaje portal Puck Nasze Miasto.

Wypadek miał miejsce wczesnym rankiem na wysokości kempingu „Małe Morze”. Na tor, po którym jechał skład osobowy Polregio relacji Hel – Gdynia, wkroczył mężczyzna. Maszynista nie miał szans na zatrzymanie pociągu. Pieszy zginął na miejscu. Tożsamość ofiary nie jest znana - wiadomo, że miała od 30 do 40 lat.

Na miejscu pojawili się strażacy oraz policjanci z Pucka i Władysławowa, a także prokurator. Nie wiadomo co było przyczyną zdarzenia. Po przeprowadzeniu oględzin służby wstępnie wykluczyły samobójstwo i udział osób trzecich w wypadku. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej wykonali dokumentację fotograficzną.

Po wypadku ruch na trasie Reda – Hel został całkowicie wstrzymany. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku poinformowała, że przewoźnik zorganizował autobus zastępczy dla pasażerów składu, który uczestniczył w wypadku. Wznowienie ruchu na trasie i odjazd pociągu z miejsca zdarzenia nastąpiły po godzinie 8:25.

Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia tożsamości mężczyzny. Mundurowi proszą o pomoc okolicznych mieszkańców, którzy mogli znać ofiarę dzisiejszego wypadku.

„To mężczyzna w wieku ok. 30-40 lat, czarne włosy, jasna karnacja. Ubrany był w jasne dżinsy, ciemną koszulkę oraz ciemną kurtkę. Każdy, kto może pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszony jest o kontakt telefoniczny z numerem 112 – stąd rozmowa zostanie przekierowana do KPP Puck” – podali przedstawiciele puckiej policji, cytowani na portalu Puck Nasze Miasto.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram