fbpx
Źródło: Facebook.com/OSP Słubice

maj 2021

13

12:05:18

Lubuskie: gapowicz wyskoczył z jadącego pociągu. Ciężko rannego mężczyznę przewieziono do szpitala

Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek (10.05) około godz. 16 w pociągu relacji Kraków – Berlin. Mężczyzna nieposiadający biletu, aby uniknąć mandatu, wyskoczył z jadącego składu. Sytuacja miała miejsce niedaleko miejscowości Rzepin (woj. lubuskie, pow. słubicki) - informuje Lubuskie24.pl.

Tuż przed granicą polsko-niemiecką konduktor sprawdzający bilety skontrolował mężczyznę, który nie posiadał dokumentu upoważniającego do odbywania podróży. 37-latek został poinformowany o tym, że musi opuścić skład na najbliższej stacji, czyli we Frankfurcie. Dodatkowo miał zostać ukarany mandatem.

Mężczyzna, w celu uniknięcia konsekwencji, postanowił uciec. Zerwał plomby w drzwiach i po ich otwarciu wyskoczył z jadącego pociągu. Usunięcie zabezpieczeń spowodowało włączenie alarmu i awaryjne wyhamowanie składu. Pociąg PKP Intercity „Wawel” zatrzymał się na wysokości miejscowości Sułówek.

Konduktor stwierdził, że mężczyzny nie ma w pociągu i powiadomił o sprawie służby” – powiedziała Tvn24.pl asp. Ewa Murmyło z KPP w Słubicach.

Akcję poszukiwawczą z wykorzystaniem drona oraz kamer termo- i noktowizyjnych prowadzili strażacy, policja oraz funkcjonariusze SOK. 37-latka odnaleziono po trzech godzinach przy torach niedaleko miejscowości Gajec – 5 km od miejsca, w którym zatrzymał się pociąg. Okazało się, że mężczyzna odniósł poważne obrażenia.

Był przytomny, ale leżał bezwładnie i miał problemy z mową” – poinformowała asp. Ewa Murmyło.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram