fbpx
Źródło: Kgsok.pl

maj 2021

13

7:05:18

Śląska SOK ujęła nastolatków rzucających kamieniami w pociągi

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli grupę nastolatków, którzy rzucali kamieniami w pociągi przejeżdżające szlakiem kolejowym Zabrze – Gliwice. Wandale zaatakowali także interweniujących mundurowych. Jak informuje SOK, wydarzenia miały miejsce 6 maja.

W dniu zdarzenia do dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach wpłynęła informacja, że na szlaku Zabrze – Gliwice znajduje się grupa młodzieży, która rzuca kamieniami w kierunku przejeżdżającego pociągu pasażerskiego PKP Intercity relacji Jelenia Góra – Kraków Główny.

Na miejsce skierowano dwuosobowy zmotoryzowany patrol SOK, który prowadził działania na tym samym szlaku kolejowym. Po przybyciu we wskazany rejon mundurowi ujęli 13-letniego chłopca, jednego ze sprawców obrzucenia. Pozostali wandale (około 10 osób) zbiegli poza teren kolejowy. Podczas oczekiwania na przyjazd funkcjonariuszy Policji, grupa nastolatków ponownie znalazła się na torach. Chuligani obrzucili tłuczniem interweniujących funkcjonariuszy SOK oraz przejeżdżający pociąg Kolei Śląskich relacji Częstochowa – Gliwice. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze SOK ujęli kolejną osobę, tym razem w wieku 15 lat.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu i przebadaniu nastolatka alkomatem, okazało się, że 15-latek znajduje się pod silnym wpływem alkoholu. Obaj ujęci sprawcy zostali przekazani funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.

SOK wskazuje, że to kolejny przypadek, gdy nieletni pozostawieni bez nadzoru opiekunów urządzają zabawy na torach obrzucając pociągi kamieniami lub układając przeszkody na torach. Rzucony kamień w połączeniu z siłą pędzącego pociągu stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia podróżujących osób. Tym razem obyło się bez tragedii.

Źródło tekstu: Kgsok.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram