fbpx
Źródło: Wikipedia.org/Matel4472

maj 2021

13

9:05:15

Warszawa: mężczyzna wtargnął pod pociąg KM

W środę około godz. 14 w okolicach stacji PKP Warszawa Rakowiec śmierć poniósł mężczyzna, który wtargnął na tory wprost pod jadący pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Góra Kalwaria. Utrudnienia w ruchu kolejowym trwały do godz. 20:30 – informuje TVN Warszawa.

O godz. 14.05 stołeczna policja otrzymała informację o tragicznym wypadku, do którego doszło na linii kolejowej biegnącej przez warszawską Ochotę. W wyniku wtargnięcia pod pociąg osobowy Kolei Mazowieckich śmierć poniósł 40-letni mężczyzna. Przyczyny zdarzenia bada prokuratura.

Około godziny 14 na szlaku linii kolejowej pomiędzy stacjami Warszawa Aleje Jerozolimskie a Warszawa Okęcie osoba postronna wtargnęła na linię kolejową poza przejściami, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Warszawa Wschodnia - Góra Kalwaria. To zdarzenie zakończyło się śmiercią tej osoby, na miejscu są służby” – poinformował cytowany przez Tvn24.pl rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

W związku ze zdarzeniem zamknięty dla ruchu został jeden z torów. Na odcinku między stacjami Warszawa Rakowiec – Warszawa Żwirki i Wigury, utrudnienia w kursowaniu pociągów trwały do godz. 20:30. Warszawski Transport Publiczny wprowadził w związku z tym wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich i ZTM, które obowiązywało do północy.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram