fbpx
Źródło: Gov.pl

maj 2021

14

12:05:46

PKP PLK podpisały umowę z wykonawcą Kraków Business Park

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały 12 maja 2021 r. umowę za ponad 14 mln zł z wykonawcą przebudowy peronów na przystanku Kraków Business Park. Inwestycja, realizowana w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Katowice – Kraków, jest współfinansowana z instrumentu CEF Łącząc Europę.

Inwestycja poprawi funkcjonalność i estetykę „biznesowego” przystanku. Pasażerowie, a zwłaszcza pracownicy dojeżdżający m.in. z Krakowa, Krzeszowic, Katowic, Oświęcimia, zyskają lepsze warunki podróży. Na przystanku zatrzymuje się około 80 pociągów dziennie.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA konsekwentnie zwiększają rolę kolei jako przyjaznego i atrakcyjnego środka transportu w obszarze aglomeracji i regionu. Przebudowa przystanku Kraków Business Park jest przykładem takich działań. Efektywnie wykorzystujemy środki unijne, m.in. instrumentu CEF Łącząc Europę, aby w centrum Małopolski, na odcinku Katowice – Kraków na międzynarodowej trasie, kolej mogła być częściej wybieranym środkiem transportu publicznego” – podkreślił Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Na przystanku Kraków Business Park zostaną przebudowane i podwyższone dwa perony, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przewidziano nowe wiaty i czytelne oznakowanie. Podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się łatwiej skorzystają z kolei dzięki budowie pochylni. Z myślą o potrzebach osób niedowidzących i niewidomych zamontowane zostaną ścieżki naprowadzające, m.in. w przejściu podziemnym. Na przystanku przewidziano możliwość łączenia podróży pociągiem i rowerem. Dla cyklistów będą stojaki rowerowe.


Na wykonanie prac przewidziano termin 12 miesięcy.

Źródło tekstu: Ministerstwo Infrastruktury/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram