fbpx
Źródło: Facebook.com/OSP w Korzystnie

Maj 2021

14

10:05:48

Wypadek na przejeździe kolejowo-drogowym pod Kołobrzegiem. Nie żyje rowerzysta

Wczoraj około godz. 13 w miejscowości Korzystno (woj. zachodniopomorskie, pow. kołobrzeski) doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pociągu i rowerzysty. Tragedia miała miejsce na strzeżonym przejeździe kolejowym.

Jak informuje TVP Szczecin, po godz. 13 służby otrzymały zgłoszenie o śmiertelnym potrąceniu mężczyzny, który przemieszczając się rowerem, wtargnął pod nadjeżdżający pociąg pasażerski relacji Szczecin Kołobrzeg. Według wstępnych ustaleń przekazanych mediom przez sierż. Karolinę Seemann z biura prasowego KPP w Kołobrzegu, ofiara miała zatrzymać się na torze przecinającym jezdnię.

„Przejazd był strzeżony, z działającą sygnalizacją świetlną” – powiedział serwisowi Fakt.pl Karol Jakubowski z PKP PLK.

Na miejscu tragedii pracowały dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Funkcjonariusze prowadzący czynności ustalili, że maszynista był trzeźwy. Wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajmuje się prokuratura.

W wyniku zdarzenia linia kolejowa została zablokowana. Ruch pasażerski prowadzony był przy pomocy komunikacji zastępczej.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram