maj 2021
15
11:05:00
Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa rozpoczyna dziś kursy. Do stacji w Piasecznie można będzie dojechać z Warszawy m.in. specjalną zabytkową linią autobusową 51. To kolejne – obok tramwajowej linii 36 i autobusowej linii 100 – atrakcje Warszawskich Linii Turystycznych.
Zabytkowa kolejka wąskotorowa wyrusza w każdą sobotę wczesnym popołudniem ze stacji w Piasecznie. Przejeżdża przez Zalesie Dolne z zabytkową stacją z lat 30. XX wieku, Głosków, Runów, Złotokłos i dociera do Tarczyna. W drodze powrotnej zatrzymuje się w Runowie, gdzie peron znajduje się tuż przy leśnej polanie. Tu pasażerowie mają czas dla siebie. Można przejść się na spacer do lasu, poleniuchować na trawie lub zwiedzić pobliski Złotokłos – przedwojenne letnisko, gdzie wychował się Marek Hłasko i mieszkał m.in Mieczysław Fogg. Czas przejazdu kolejką wraz z piknikiem w Runowie to około 4 godziny. Do Piaseczna można dojechać z Warszawy m.in. specjalną zabytkową linią autobusową 51.
Linia 51 jest przeznaczona tylko dla osób wybierających się na przejazd Piaseczyńską Koleją Wąskotorową. Z autobusu można skorzystać na podstawie biletu wydanego przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej na przejazd kolejką i dowożący do niej autobus. Nie ma możliwości zakupu biletu tylko na autobus linii 51.
Linie kursują we wszystkie soboty od 15 maja do 25 września oraz 3 czerwca.
13:00 – Odjazd autobusu linii 51 z przystanku Centrum 53 (przy ul. Marszałkowskiej)
14:00 – Odjazd pociągu ze stacji Piaseczno Miasto
Około 17:30 – Powrót pociągu do stacji Piaseczno Miasto
Około 18:00 – Powrót autobusu linii 51 ze stacji Piaseczno Miasto po przyjeździe pociągu
Szczegółowe informacje odnośnie rozkładu jazdy i zakupu biletów są dostępne na stronie [kolejki]. Cena biletu kupionego w dniu odjazdu pociągu w kasie na peronie jest wyższa o 5 zł.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, osoby zainteresowane przejażdżką proszone są o wcześniejsze skontaktowanie się z [PGTKW] w celu ustalenia szczegółów.
Źródło tekstu: Wtp.waw.pl/Serwis Kolejowy