fbpx
Źródło: Bezpieczny-przejazd.pl

maj 2021

16

3:05:00

Bezpieczny przejazd publikuje kwietniowe statystyki wypadków

12 wypadków i kolizji, 4 osoby zabite i 2 ciężko ranne - to bilans zdarzeń, do jakich doszło w kwietniu bieżącego roku z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach oraz przejściach kolejowo-drogowych kategorii A-E.

W ubiegłym miesiącu miało miejsce także 15 wypadków z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. W ich wyniku zginęło 12 osób, a 2 zostały ciężko ranne.

Od początku 2021 roku na przejazdach wydarzyło się 61 wypadków i kolizji (o 9 więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku), zginęło 11 osób (o 6 mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku), 3 zostały ciężko ranne (o 7 mniej niż w pierwszych czterech miesiącach 2020 r.).

Przerwy/ograniczenia w ruchu pociągów w związku z wypadkami i kolizjami wyniosły w kwietniu ponad 36 godzin.

W minionym miesiącu z Żółtej Naklejki PLK skorzystano 471 razy, dzięki czemu udało się uniknąć potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń. Od początku projektu takich zgłoszeń było 12 413.

Przedstawione dane mogą ulec zmianie ze względu na niezakończone dochodzenia oraz trudności w uzyskaniu informacji od odpowiednich organów (pogotowie, prokuratura) i związanych z ochroną danych osobowych.

Źródło tekstu: Bezpieczny Przejazd/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram