fbpx
Źródło: Pkp.pl

maj 2021

16

8:05:00

Fundacja Grupy PKP wsparła warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami

Blisko 600 okolicznościowych kartek to efekt pracy podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Szansa w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej Wojownicy. Projekt został zrealizowany m.in. dzięki darowiźnie udzielonej przez Fundację Grupy PKP.

Darowiznę Fundacji Grupy PKP przeznaczono na pokrycie kosztów przygotowania kartek bożonarodzeniowych w ramach wsparcia działań i poprawy warunków życia społecznego osób z niepełnosprawnościami.

Celem projektu Stowarzyszenia była kontynuacja procesu rehabilitacji podopiecznych biorących udział w warsztatach w Dołubowie w woj. podlaskim. Obok efektu wizualnego i artystycznego ważny w tworzeniu unikatowych kartek świątecznych był też rozwój motoryki małej uczestników wydarzenia.

Prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek podkreśliła, że wsparcie dla organizacji zajmującej się osobami z niepełnosprawnościami jest ważnym obszarem działalności Fundacji.

„Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pomóc Stowarzyszeniu Pomocy Szansa i przekazać darowiznę na tę konkretną inicjatywę. Doskonale rozumiemy, jak ogromne znaczenie dla rozwoju społecznego osób z niepełnosprawnościami mają tego typu zajęcia i jaką rolę odgrywają w przebiegu rehabilitacji. Od samego początku istnienia naszej Fundacji wspieramy stowarzyszenia i organizacje, których podopieczni zmagają się z różnymi schorzeniami” – powiedziała Katarzyna Kucharek.

Podczas realizacji projektu zostało przygotowanych około 600 unikatowych kartek świątecznych. Wykonało je 30 osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi oraz 8 instruktorów terapii zajęciowej.

Stowarzyszenie Pomocy Szansa funkcjonuje od ponad 20 lat. W ramach swojej działalności prowadzi 10 placówek rehabilitacyjno-edukacyjno-terapeutycznych dla dzieci, dorosłych i seniorów. Współpracuje również z lokalną społecznością, samorządem i biznesem.

Źródło tekstu: Fundacja PKP/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram