fbpx
Źródło: KPP w Kutnie

maj 2021

17

1:05:27

Łódzkie: zderzenie samochodu z pociągiem. Ranny mężczyzna

Po godzinie 8:30 w okolicach Michałowa (woj. łódzkie, gm. Kutno) doszło do zderzenia pociągu technicznego i auta osobowego. W wyniku wypadku ciężkie rany odniósł kierujący samochodem mężczyzna – informują lokalne media. 

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Uderzone przez pociąg auto marki Mitsubishi spadło ze skarpy kilka metrów w dół i dachowało, a poruszający się nim 44-letek odniósł poważne obrażenia.

Akcję ratunkową podjęły straż pożarna, policja, Straż Ochrony Kolei i zespół ratownictwa medycznego. Ofiara została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.

„44-latek jechał sam. Na miejscu nie ma większych utrudnień w ruchu, to tzw. droga boczna” – powiedziała portalowi Kutno nasze miasto podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Z ustaleń policji wynika, że kierowca Mitsubishi zignorował znaki na przejeździe kolejowo-drogowym i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Na miejscu zdarzenia pracę podjęło kilka zastępów straży pożarnej, ruch pociągów wstrzymano, a przejazd kolejowy zamknięto dla samochodów. Uruchomiona została komunikacja zastępcza.

Zdjęcia z wypadku dostępne są [tutaj].

mw


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram