fbpx
Źrócło: Plk-sa.pl

maj 2021

17

12:05:16

Pociągi pasażerskie wróciły na trasę Tarnów – Muszyna

Pasażerowie kolei ponownie mogą korzystać z pociągów na wyremontowanym szlaku Tarnów – Muszyna w Małopolsce. Wartość przeprowadzonych przez PKP PLK prac to około 8 mln złotych – przekazała Polskiej Agencji Prasowej Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Remont trasy Tarnów – Muszyna ruszył na początku kwietnia bieżącego roku. W ramach prac PKP PLK zmodernizowały trzy przejazdy, 7 mostów kolejowych i torowisko między Łowczowem a Tuchowem. W czasie robót pasażerowie korzystali z autobusowej komunikacji zastępczej. PKP PLK zapowiadały, że prace zakończą się 17 maja i dotrzymały terminu. Składy od dziś jeżdżą po zmodernizowanej trasie.

„W ramach inwestycji między Łowczowem a Tuchowem wymienione zostały szyny i podkłady. (…)Remont przejazdów w Łowczowie, Tuchowie i Gromniku ułatwia ruch i zwiększa bezpieczeństwo na torach i drogach” – powiedziała PAP Dorota Szalacha.

Przy okazji przeprowadzenia przetargu PKP PLK informowały, że środki na realizację projektu pod nazwą „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna” pochodzą z budżetu państwa.

Zarządca infrastruktury przypominał też, że inwestycja na linii Tarnów – Muszyna to kolejne zadanie zrealizowane na terenie Małopolski. PKP PLK wskazuje, że w latach 2018-2020 na roboty przeznaczono tam łącznie 136 mln zł.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram