fbpx
Źródło: Facebook.com/Nathan Minten

Maj 2021

17

10:05:32

USA: wykoleił się skład przewożący chemikalia. Ewakuowano dziesiątki osób

W pobliżu miasta Sibley w USA (stan Iowa) około godziny 14 czasu lokalnego doszło wczoraj do wykolejenia pociągu towarowego przewożącego niebezpieczne ładunki. Część wagonów stanęła w płomieniach. Służby zdecydowały o ewakuacji ludności w promieniu 8 km – podaje amerykański portal ABC News.

Skład należący do Union Pacific przewoził nawozy, a także chemikalia wykorzystywane do ich produkcji, m.in. saletrę amonową. Na skutek wypadku wykoleiło się około 47 wagonów cystern – część z nich uległa rozszczelnieniu i stanęła w płomieniach. Nad torowiskiem unosiły się kłęby czarnego dymu.

Na miejscu przez wiele godzin pracowali strażacy. Służby zdecydowały o ewakuacji około 80 mieszkańców Sibley, w promieniu 8 kilometrów od miejsca zdarzenia. Władze miasta poinformowały, że nikomu nic się nie stało.

Rzecznik prasowy Union Pacific Robynn Tysver wydała krótkie oświadczenie na temat wypadku.

Wykoleiło się co najmniej 47 wagonów. Członkowie załogi pociągu nie odnieśli żadnych obrażeń. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia. Union Pacific współpracuje z lokalnymi władzami i służbami ratunkowymi” – wskazała rzecznik, cytowana na portalu RT.com

Kłęby czarnego dymu nad miastem były widoczne z odległości kilku kilometrów. Miejsce wypadku z płonącymi wagonami można zobaczyć [tutaj].

Lokalne media podały, że wypadek w Sibley to drugie takie zdarzenie w USA z udziałem tego samego przewoźnika w ciągu zaledwie 24 godzin. W sobotę o godzinie 13:30 czasu lokalnego około 120 mil dalej także miało miejsce wykolejenia pociągu Union Pacific. Służby poinformowały, że w jego wyniku doszło do wycieku kwasu solnego.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram