fbpx
Źródło: Simkol.pl

maj 2021

18

11:05:29

SimKol zbudował symulator pracy na kolei w technologii VR

Polska spółka SimKol opracowała symulator do szkolenia pracowników kolei za pomocą technologii wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie pozwala na przygotowywanie kandydatów do zatrudnienia m.in. na stanowiskach dróżnika przejazdowego czy nastawniczego.

SimKol poinformował, że oferowany przez spółkę symulator kolejowy w technologii VR to pierwsze tego typu rozwiązanie na rodzimym rynku. Kandydaci do pracy na kolei będą mogli zostać sprawdzeni pod kątem działania w sytuacjach stresowych i nietypowych, które wiążą się z pełnieniem codziennych obowiązków w tym sektorze.

Dzięki specjalnym, goglom szkolone osoby mogą wirtualnie „przenieść” się na stanowisko pracy dróżnika przejazdowego, dyżurnego ruchu lub nastawniczego, jednocześnie niemal całkowicie odcinając się od bodźców świata rzeczywistego. Rozwiązanie pozwala sprawdzić, jak zachowują się kursanci w sytuacji kolizji na przejeździe drogowo-kolejowym lub przy próbie wtargnięcia do budki dróżnika przez osobę agresywną.

„Obraz wyświetlany jest poprzez gogle o kącie widzenia 360 stopni. Symulator korzysta z zaawansowanego technicznie, autorskiego oprogramowania symulacyjnego SimRail, które zapewnia niespotykany dotąd realizm fizyki prowadzenia pojazdów, wysoką jakość grafiki oraz odwzorowania linii kolejowych. Urządzenie może być wyposażone w stanowisko instruktorskie pozwalające na sterowanie przebiegiem symulacji, generowanie zdarzeń w czasie rzeczywistym oraz rejestrację i raportowanie przebiegu szkolenia” – czytamy na stronie SimKol.

Film przedstawiający działanie symulatora można obejrzeć poniżej. Nagranie obrazu różne sytuacje, z którymi pracownicy kolei mogą spotkać się w swojej pracy.

Spółka SimKol to polski producent symulatorów kolejowych oraz oprogramowania szkoleniowego. W swojej ofercie firma posiada rozwiązania dla przewoźników kolejowych i tramwajowych, zarządców infrastruktury, szkół kolejarskich oraz osób prywatnych.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram