fbpx
Źródło: Serwis Kolejowy

maj 2021

18

8:05:58

Toruń: rusza modernizacja torowiska na ul. Bydgoskiej

W Toruniu ruszają dziś prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Prace podzielono na dwa etapy: pierwszy – odcinek od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza wraz z tym skrzyżowaniem do ul. Chopina, drugi – odcinek od ul. Reja do ul. Sienkiewicza. Łącznie będzie to ponad 2,5 km toru pojedynczego. Zmodernizowany odcinek niemal w całości stanie się nowym, zielony torowiskiem. Nie będzie go tylko w miejscach przystanków i przejazdów drogowo-torowych – łącznie będzie miało ponad 1320 metrów bieżących.

W pierwszej kolejności prace obejmą odcinek od ul. Reja do ul. Sienkiewicza i rozpoczną się od wykonania fundamentów pod słupy trakcyjne. Roboty budowlane prowadzone będą przy czynnym ruchu pojazdów i komunikacji miejskiej. Władze miasta apelują o ostrożność do kierowców i pieszych.

Modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Bydgoskiej w kolejnym etapie obejmie obszar od ul. Sienkiewicza do ul. Chopina. Całość robót zakończy się w sierpniu 2022 r. Umowę na realizację zadania podpisano w listopadzie 2020 r. Wykonawcą jest firma Balzola. Wartość kontraktu to 38,9 mln zł.

Źródło tekstu: Torun.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram