fbpx
Źródło: Bezpieczny-przejazd.pl

maj 2021

18

3:05:44

Trwa Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W poniedziałek rozpoczął się Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021. Inicjatywa, która potrwa do 23 maja, jest wspierana przez kampanię społeczną Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko”.

Celem ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) wydarzenia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem zagrożeń ruchu drogowego. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wykazuje, że wypadki drogowe są najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci, w statystykach wyprzedzając choroby i tragiczne zdarzenia w innych obszarach życia.

W tym roku Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przebiega pod hasłem „Zarządzanie Prędkością”. Technologia pozwala pojazdom na osiąganie coraz większego tempa na trasach, co pociąga za sobą rezultaty pozytywne – skrócenie czasu podróży i transportu, jak i negatywne – zwiększenie prawdopodobieństwa dotkliwych w skutkach wypadków drogowych.

„Bezpieczny przejazd…” przyłącza się do głosu ONZ, jak zwykle apelując o rozwagę na drogach.

Kierowcy, utrzymujmy prędkość na tyle, na ile pozwalają rozsądek i zasady bezpieczeństwa. Zwłaszcza, gdy zbliżamy się do przejazdów kolejowo-drogowych. Wszyscy postawmy sobie »szlaban na ryzyko!«” – zachęcają aktywiści Kampanii.

Źródło tekstu: Bezpieczny-przejazd.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram