fbpx
Źródło: Facebook.com/OSP KSRG Włoszakowice

maj 2021

19

1:05:07

Włoszakowice: kolizja samochodu z parowozem

Na przejeździe drogowo-kolejowym w miejscowości Włoszakowice (woj. wielkopolskie, pow. leszczyński) doszło dziś do kolizji samochodu osobowego ze składem pasażerskim prowadzonym przez parowóz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto zgasło na torowisku – podaje lokalny portal Leszno Nasze Miasto. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych, na niestrzeżonym przejeździe drogowo-kolejowym na ul. Podgórnej, na trasie prowadzącej z Wolsztyna do Leszna. Według wstępnych informacji, kierowca samochodu osobowego marki Mitsubishi przejeżdżał przez torowisko, jednak kiedy znalazł się już na przejeździe, silnik auta przestał pracować. Mężczyzna nie był w stanie ponownie uruchomić pojazdu.

Chwilę później w pozostawione na torach auto uderzył nadjeżdżający skład pasażerski Parowozowni Wolsztyn, prowadzony przez pospieszną lokomotywę parową Pt47-65. Pociąg rozpoczynał jazdę ze stacji we Włoszakowicach, dlatego poruszał się z małą prędkością i siła uderzenia była stosunkowo niewielka. Dzięki temu udało się uniknąć ofiar i poważnych uszkodzeń obu pojazdów.

Policja jako sprawcę zdarzenia wskazała kierowcę Mitsubishi.

„Pociągiem podróżowało kilkadziesiąt osób. Nikomu nic się nie stało. 32-latek, kierowca auta, został ukarany mandatem za spowodowanie tego zdarzenia” – powiedziała portalowi Leszno Nasze Miasto Monika Żymełka z KMP Leszno.

Pasażerowie podróżujący składem, który uczestniczył w kolizji, odjechali z miejsca zdarzenia komunikacją zastępczą zapewnioną przez przewoźnika.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram