fbpx
Źródło: Gliwice.policja.gov.pl

maj 2021

20

9:05:11

Mikołów: śmiertelny wypadek na dworcu PKP

Wczoraj około godz. 14 w Mikołowie (woj. śląskie) doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła 17-latka. Ofiara znalazła się na torach kolejowych w momencie, gdy nadjeżdżał pociąg. Przyczyny zdarzenia wyjaśni śledztwo.

Jak podają lokalne media, do wypadku doszło przy jednym z peronów dworca PKP w Mikołowie. Świadkowie zdarzenia informowali, że dziewczyna nagle znalazła się na torach, w momencie gdy do stacji zbliżał się pociąg relacji Katowice – Racibórz. W następstwie doszło do śmiertelnego potrącenia. Ofiara to mieszkanka Orzesza.

Informacje o zdarzeniu dostaliśmy punktualnie o 14. Do wypadku doszło przy jednym z peronów na dworcu PKP w Mikołowie. Potrącona dziewczyna miała zaledwie 17 lat. (...) Maszynista był trzeźwy” – powiedziała cytowana przez „Dziennik Zachodni” mł. asp. Ewa Sikora z mikołowskiej policji.

Według funkcjonariuszki wszystko wskazuje na to, że przyczyną śmierci nastolatki było samobójstwo. Okoliczności wypadku ustalić ma śledztwo prowadzone przez prokuratora.

Przez wzgląd na zdarzenie wystąpiły utrudnienia w ruchu kolejowym na odcinku między Katowicami a Chałupkami. Koleje Śląskie odwołały na czas prowadzenia czynności pociągi na trasach Katowice – Chałupki oraz Katowice – Racibórz. W ich miejsce przewoźnik wprowadził komunikację zastępczą.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram