fbpx
Źródło: Pixabay.com

maj 2021

20

10:05:18

Zielony Ład na kolei: o godz. 15 webinarium z dyrektorem wykonawczym EUAR

Jak kolej może wspomóc realizację celów klimatycznych UE? Jak Europejski Zielony Ład wpłynie na sektor kolejowy? Jakie są plany rozwoju kolejowych przewozów towarowych? Na te i inne pytania już dziś będą odpowiadać przedstawiciele Agencji Kolejowej Unii Europejskiej w trakcie seminarium online. Wydarzenie rusza o godzinie 15.

Głównym tematem webinarium będzie wpływ transportu kolejowego na realizację celów klimatycznych określonych w Europejskim Zielonym Ładzie. Wydarzenie organizowane jest przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej (EUAR). Do spotkania dołączyć można [tutaj].

W webinarium uczestniczyć będą:

  • Josef Doppelbauer, dyrektor wykonawczy Agencji Kolejowej Unii Europejskiej (EUAR),
  • Idriss Pagand, Max Obenaus i Sara Bizzotto, EUAR,
  • Ralf-Charley Schultze, dyrektor generalny International Union of combined Road-Rail Transport Companies (UIRR),
  • Kate Verslype, doradca ds. przewozów intermodalnych, North Sea Port, European Sea Ports Organisation.

Realizacja Zielonego Ładu wymaga zdecydowanego przeniesienia przepływu towarów z transportu drogowego na kolejowy. Jednym z założonych celów jest podwojenie kolejowych przewozów towarowych do 2050 r. W trakcie webinarium przedstawiciele EUAR zaprezentują raport pt. „Wspieranie sektora kolejowego poprzez Europejski Zielony Ład”. Webinarium skierowane jest do szerokiego grona odbiorców: przewoźników towarowych, zarządców infrastruktury, stowarzyszeń branżowych, uniwersytetów, instytucji europejskich oraz administracji publicznej państw członkowskich.

Jak się połączyć?

Z webinarium będzie można się połączyć klikając [„Join the webinar”]. Link będzie aktywny na kilka minut przed rozpoczęciem transmisji. W przypadku trudności z połączeniem, należy skopiować link (URL) i wkleić do innej przeglądarki, np. Google Chrome. W trakcie drugiej części webinarium będzie można zadawać pytania, korzystając z widocznej na stronie funkcji pytań i odpowiedzi (Q&A).

Rejestracja nie jest wymagana, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Webinarium zostanie nagrane i udostępnione później na [kanale ERA] w serwisie YouTube.

Źródło tekstu: Utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram