fbpx
Zdjęcie ilustracyjne: Facebook.com/PESA Bydgoszcz SA

maj 2021

21

10:05:25

Alza Cargo z pierwszą lokomotywą Gama Marathon od Pesy

Polski producent taboru kolejowego PESA Bydgoszcz dostarczył spółce Rail Capital Partners (RCP) pierwszą z lokomotyw Gama Marathon zamówionych przez przewoźnika Alza Cargo – przekazał Polskiej Agencji Prasowej PR manager Pesy Maciej Grześkowiak.

W komunikacie poinformowano, że nowe pojazdy będą wykorzystywane między innymi w składach kursujących do terminali przeładunkowych w Gdyni i Gdańsku. Oznacza to, że Alza Cargo realizuje obraną strategię rozwoju i systematycznie poszerza swoją działalność w segmencie przewozów intermodalnych. Firma wyjaśnia, że nowe lokomotywy pozwolą na sprawniejszą realizację usług.

„W Alza Cargo stawiamy na rozwiązania przyjazne środowisku, dla nas i naszych klientów kluczowe znaczenie ma terminowość dostaw, a zwłaszcza czas obsługi i operowania w terminalach lądowych i w portach. Lokomotywy Gama Marathon, dzięki »last mile«, czyli modułowi dojazdowemu idealnie odpowiadają naszym potrzebom” – wskazał cytowany w komunikacie Wojciech Nastawny z zarządu Alzy.

Firma RCP dzierżawi już 23 lokomotywy Gama Marathon bydgoskiej produkcji. Łącznie w ofercie spółki znajduje się 27 pojazdów. Jak poinformowano w przesłanym PAP komunikacie, w najbliższych miesiącach ich liczba ma zwiększyć się do 34.

„Dzięki wykorzystaniu modułu dojazdowego Gama Marathon przewoźnicy nie muszą wykorzystywać dodatkowej lokomotywy do prac manewrowych. Cieszę się, że to praktyczne, oszczędne i ekologiczne rozwiązanie doceniają kolejni klienci” – wskazał dyrektor sprzedaży spółki PESA Bydgoszcz Maciej Maciejewski.

Alza Cargo to w pełni prywatny polski przewoźnik kolejowy. Firma specjalizuje się w spedycji i transporcie na terenie Polski i Europy. Obsługuje m.in. przesyłki całopociągowe, grupy wagonowe, przesyłki ponadgabarytowe. Transportuje też materiały niebezpieczne i tabor kolejowy. Rozwija swoją działalność w obszarze przewozów intermodalnych.

Bydgoska RCP to spółka wydzierżawiająca lokomotywy przewoźnikom kolejowym. Jej jedynym udziałowcem jest Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych Kapitałowy FIZAN. Firma umożliwia przewoźnikom dostęp do nowoczesnych lokomotyw „bez konieczności ponoszenia znaczących nakładów kapitałowych”.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram