fbpx
Źródło: Koleje Dolnośląskie

maj 2021

21

11:05:44

Mistrzynie Polski na pokładzie Kolei Dolnośląskich

W czwartek (20.05) trasę z Legnicy do Lubina pokonał złoty pociąg. Złoty, bo na pokładzie składu Kolei Dolnośląskich pasażerom towarzyszyły mistrzynie Polski w piłce ręcznej – szczypiornistki Zagłębia Lubin.

Zawodniczki Zagłębia po 10 latach odzyskały tytuł Mistrzyń Polski. Specjalny przejazd był możliwy dzięki współpracy dolnośląskiego przewoźnika z lubińskim klubem. W przejeździe uczestniczyli fani szczypiornistek, kadra szkoleniowa oraz przedstawiciele Kolei Dolnośląskich - jednego ze sponsorów klubu.

Obecność w życiu lokalnej społeczności stanowi fundament działalności Kolei Dolnośląskich. Jesteśmy z Dolnego Śląska i wspieranie regionalnych drużyn sportowych jest dla nas czymś naturalnym. Cieszymy się z sukcesów i trzymamy kciuki przed finałem Pucharu Polski”– powiedział Prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski.

Złoty przejazd

Przejazd w relacji Wrocław - Głogów odbył się 20 maja. Pociąg odjechał z dworca kolejowego w Legnicy z peronu IV o 9:42. Wydarzenie stanowiło wyjątkową okazję do spotkania z fanami. Celem podróży mistrzyń był Lubin, ich macierzysta miejscowość, do której po 10 latach przerwy powrócił mistrzowski tytuł.

Cieszymy się, że są dziś z nami złote medalistki, mistrzynie Polski. Spółka wspiera nie tylko ten klub, ale także inne – od ekstraklasy po czwartą ligę. To część misji społecznej Kolei Dolnośląskich, których siedziba znajduje się nieopodal, bo w Legnicy. Tym bardziej chcieliśmy zaakcentować tak wielki sukces drużyny z Dolnego Śląska. To dla nas wszystkich powód do radości” – komentował Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Podczas przejazdu zawodniczki wręczały podróżnym upominki oraz pozowały do zdjęć. Ich wizyta była dla pasażerów Kolei Dolnośląskich sporym zaskoczeniem. Szczypiornistki spotkały na pokładzie m.in. pana Wiesława, który kibicuje im od dawna. Mistrzynie Polski zobaczyły łzy wzruszenia i radości u swojego kibica. Mężczyzna otrzymał na pamiątkę plakat z autografami całej drużyny.

Obecnie mieszkam w Legnicy, ale ukończyłem szkołę budowlaną przy ulicy Skłodowskiej w Lubinie, dlatego kibicuję sportowcom z tych miast - zarówno drużynom męskim, jak i kobiecym. Spotkanie w pociągu ze szczypiornistkami to jest dla mnie szok i wzruszenie, widać chyba, jak duże” – mówił Wiesław Soroka z Legnicy.

Dzięki spotkaniu z pasażerami na pokładzie pociągu, trasa do Lubina stała się dla szczypiornistek nie tylko miłą przejażdżką, ale też cennym doświadczeniem.

Jest to bardzo miłe widzieć tak duże wzruszenie. To było dla nas wyjątkowe spotkanie. Cieszymy się, że gramy w piłkę ręczną, bo to, co robimy sprawia też przyjemność innym” - powiedziała Kinga Grzyb, kapitan Zagłębia Lubin.

Jest to także dodatkowa motywacja do dalszych zmagań. Szkoda, że nasi kibice teraz, na hali, nie mogli być z nami, ale właśnie takie akcje sprawiają, że możemy się z nimi spotkać” – dodała zawodniczka.

Nowe mistrzynie

Na najlepszą drużynę piłkarek ręcznych w Polsce na dworcu kolejowym w Lubinie czekała grupa kibiców oraz dziennikarze. W trakcie spotkania nie zabrakło pytań o mistrzostwo.

Było to bardzo przyjemne, fajnie że kibice nas tak miło przywitali i jest to dla nas naprawdę ogromna radość, że kibice cieszą się z nami tym zwycięstwem i złotem, które osiągnęłyśmy przed ukończeniem sezonu” – mówiła Kinga Stanisławczyk, rozgrywająca złotych szczypiornistek z Zagłębia Lubin.

Zawodniczki Zagłębia Lubin wygrały 20 z 24 rozegranych meczy i ani razu nie przegrały w regulaminowym czasie gry. Imponujący wynik, dzięki któremu lubinianki zdobyły złoto, to efekt ciężkiej pracy i dyspozycji prezentowanej na przestrzeni całego sezonu 2020/2021. Łącznie szczypiornistki mają na swoim koncie już osiemnaście medali Mistrzostw Polski.

Dziś świętujemy wyjątkową chwilę i wspólnie możemy się nią cieszyć. Warto łapać te krótkie momenty, bo niebawem czeka nas praca, kolejny stres i znowu dążenie do następnych celów. Oczywiście naszym marzeniem jest, żeby sięgać jak najwyżej” – powiedziała Bożena Karkut, trenerka piłkarek ręcznych Zagłębia Lubin.

Dla szczypiornistek zmagania na boisku nie dobiegły jeszcze końca. 30 maja odbędzie się ostatni mecz rozgrywek ligowych, natomiast 4 czerwca - finał Pucharu Polski z Perłą Lublin.

Źródło tekstu: Koleje Dolnośląskie/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram