fbpx
Źródło: Ostatniakolejka.pl

maj 2021

22

7:05:00

Stacja Muzeum Czernichów Główny zaprasza na „Dzień pod semaforem”

W niedzielę 23 maja w Stacji Muzeum Czernichów Główny zostanie zorganizowane wydarzenie kulturalne pod hasłem „Dzień pod Semaforem”. Placówka zaprasza do odwiedzin wszystkich miłośników kolei. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Wydarzenie jest przeznaczone dla całych rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat. Jego uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy, które rozpoczną zwiedzanie kolejno o godzinach 10, 13 i 16. Wstęp na „Dzień pod Semaforem” jest bezpłatny. Jedyny warunek udziału w wydarzeniu to wcześniejsza telefoniczna rezerwacja pod numerem telefonu 664 08 77 00 – ilość miejsc jest ograniczona. Wydarzenie będzie przebiegać w reżimie sanitarnym, konieczne jest zachowanie dystansu i założenie maseczki w pomieszczeniach zamknięty.

W ramach eventu władze placówki przygotowały szereg atrakcji. Poza samym zwiedzaniem Stacji Muzeum i przejażdżek kolejowymi drezynami odbędą się warsztaty dla dzieci od lat 5 oraz prezentacja edukacyjna na temat bezpieczeństwa. W dniu wydarzenia na terenie placówki zostanie zorganizowany także mini kiermasz Fundacji im. Brata Alberta WTZ w Radwanowicach-Czernichowie. Dostępne będą na nim przedmioty wykonane własnoręcznie przez podopiecznych organizacji oraz lokalne produkty. Pojawi się także stoisko prezentacyjne rodzinnej Winnicy Zagrabie.

Jak czytamy na stronie placówki, Stacja Muzeum Czernichów Główny powstała z inicjatywy miłośnika kolei Roberta Stefaniuka. Obiekt ma na celu ratowanie zabytkowego taboru i eksponatów kolejowych. Szczegółowe informacje na temat działalności placówki, w tym cennik i galerię zdjęć, można znaleźć [tutaj].

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram