fbpx
Źródło: Pixabay.com

maj 2021

23

8:05:00

UTK: 26 maja następne spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Forum Kolejowego

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na kolejną debatę związaną z Europejskim Rokiem Kolei. 26 maja o godz. 10 odbędzie się spotkanie pod hasłem „Fundusze Unijne i rozwój transportu kolejowego w Polsce”.

Eksperci, przedstawiciele branży i politycy będą rozmawiać o funduszach unijnych jako o czynniku wspomagającym rozwój transportu kolejowego w naszym kraju. Wydarzenie zaplanowane jest w formule mieszanej: prezentacje będą przedstawiane w formule zdalnej, a panel dyskusyjny odbędzie się w formie transmisji dyskusji ekspertów zaproszonych do siedziby Urzędu Transportu Kolejowego. To już drugie z zaplanowanych na ten rok ośmiu spotkań Ogólnopolskiego Forum Kolejowego.

Podczas pierwszej części konferencji zaproszeni prelegenci przedstawią osiągnięcia beneficjentów programów unijnych w zakresie optymalnego wykorzystania otrzymywanych funduszy. Do przedstawienia swoich wdrożeń zaproszeni są m.in. przedstawiciele przewoźników, zarządców infrastruktury i operatora energetycznej sieci trakcyjnej. W drugiej części przedstawiciele ministerstw oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych przedstawią aktualne priorytety i cele polityki transportowej.

Podczas debaty przedstawiciele ministerstw, urzędów, stowarzyszeń branżowych i beneficjentów odpowiedzą na pytanie, w jaki sposób zoptymalizować inwestycje, by uniknąć tzw. wąskich gardeł podczas ich realizacji.

Spotkanie odbędzie się w środę 26 maja w godzinach 10.00 – 14.00. Link do transmisji otrzymają osoby, które wcześniej zgłoszą się poprzez [formularz]. W trakcie spotkania zapewnione będzie tłumaczenie w Polskim Języku Migowym. Agenda wydarzenia jest dostępna na [stronie] UTK.

Plakat informujący o spotkaniu można zobaczyć poniżej.

Źródło: Utk.gov.pl

Źródło tekstu: Utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram