fbpx
Źródło: OSP Leszno-Gronowo

maj 2021

24

9:05:11

Wielkopolska: kolejny pożar wagonów w Lesznie

W Lesznie (woj. wielkopolskie) około godziny 10:30 doszło wczoraj do kolejnego w ostatnim czasie pożaru taboru kolejowego. Jak podaje portal Leszno24.pl, tym razem płonęły wagony składu elektrycznego. Nikt nie został ranny.

Zdarzenie miało miejsce na leszczyńskiej bocznicy kolejowej przy ul. Kilińskiego. Ogień objął wagony elektrycznego zespołu trakcyjnego ED72 należącego do przewoźnika Polregio. W wyniku pożaru spłonęło wnętrze jednego z pojazdów. Portal podaje, że skład był już wyłączony z użytkowania i prawdopodobnie miał zostać zezłomowany. Nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie oraz policja. Działania służb polegały na gaszeniu ognia oraz poszukiwaniu osób, które mogły przebywać w wagonach. Nie stwierdzono żadnych ofiar. Dzięki temu, że pożar zauważono dość wcześnie, strażacy szybko opanowali ogień. Więcej zdjęć z miejsca zdarzenia można obejrzeć [tutaj].

Portal Leszno24 podaje, że pomimo sprawnego przeprowadzenia akcji gaśniczej, straty oszacowano na 300 tysięcy złotych. To kolejny pożar taboru kolejowego w Lesznie w ostatnim czasie. Pod koniec kwietnia w tym samym miejscu, prawdopodobnie na skutek zaprószenia ognia, spłonęły dwa wagony Polregio. Z kolei 17 kwietnia spaleniu uległ piętrowy wagon przeznaczony do kasacji.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram