fbpx
Źródło: Gov.pl/KP PSP w Wągrowcu

maj 2021

24

12:05:11

Wielkopolska: TIR zderzył się z pociągiem towarowym na przejeździe w Rejowcu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Rejowcu (woj. wielkopolskie, pow. wągrowiecki). 21 maja około godz. 11:30 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu otrzymał informację o kolizji pojazdu ciężarowego i pociągu.

W działaniach udział brały zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej, policja, prokurator oraz komisja ds. wypadków kolejowych. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej okazało się, że przy bazie paliw doszło do zderzenia lokomotywy składu należącego do Lotos Kolej z autocysterną.

Zarówno kierowca pojazdu ciężarowego, jak i maszynista nie zgłosili żadnych dolegliwości. Ważną informacją przekazaną do stanowiska kierowania było potwierdzenie braku wycieków cieczy przewożonych przez pojazdy.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na położeniu poduszki piany ciężkiej w celu wyeliminowania eskalacji zagrożenia.

Po skończonych czynnościach prowadzonych przez policję, prokuratora i komisję ds. wypadków kolejowych, samochód ciężarowy odholowano na pobliski parking. Skład kolejowy zjechał na bocznicę, udrażniając przejazd na drodze wojewódzkiej nr 197, która na czas prowadzonych czynności ratowniczych była zablokowana.

Zdjęcia z miejsca wypadku dostępne są [tutaj].

Źródło tekstu: KP PSP w Wągrowcu/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram