fbpx
Źródło: Siemens Mobility

maj 2021

25

1:05:00

Siemens Mobility zmodernizuje największą towarową stację kolejową w Holandii

Firma Siemens Mobility podpisała umowę z ProRail BV na pełną modernizację towarowej stacji kolejowej Kijfhoek – największej górki rozrządowej w Holandii i ważnego połączenia między portami w Rotterdamie a głównymi obszarami przemysłowymi w Europie. Umowa obejmuje dostarczenie najnowocześniejszego, w pełni zautomatyzowanego systemu do zarządzania operacjami górki rozrządowej i 15-letni serwis utrzymaniowy.\

Zajmująca 50 hektarów stacja rozrządowa Kijfhoek znajduje się na południowy wschód od Rotterdamu i posiada 14 torów przyjazdowych, 41 torów kierunkowych oraz 12 torów postojowych.

„Zwiększona automatyzacja kolejowych stacji towarowych, systemów i procesów ma znaczący wpływ na efektywność ekonomiczną transportu towarowego, ponieważ inteligentne systemy pozwalają na szybsze, bardziej niezawodne i dalekosiężne dostawy towarów. Jako światowy lider na rynku automatyzacji przewozów towarowych oraz serwisu utrzymaniowego, nasze zaawansowane rozwiązanie Trackguard Cargo MSR32 i wysoce zdigitalizowana obsługa klienta, umożliwi Kijfhoek bezpieczne zwiększenie wydajności i niezawodności swoich działań” – powiedział Andre Rodenbeck, dyrektor pionu Rail Infrastructure w Siemens Mobility.

Siemens Mobility dostarczy rozwiązanie do automatyzacji Trackguard Cargo MSR32, co pozwoli stacji na sprawniejsze wykonywanie czynności rozrządowych. Ponadto wysoce zdigitalizowane usługi serwisowe usprawnią ogólną eksploatację i zmniejszą ogólne koszty cyklu życia. Zakończenie modernizacji planowane jest na 2024 r., a w jej trakcie Kijfhoek będzie dysponować co najmniej 50% dotychczasowej przepustowości.

Trackguard Cargo MSR32 to sprawdzony system zaprojektowany specjalnie do wydajnego zarządzania i organizacji ruchu wagonów na stacjach towarowych. Pozwala na racjonalizację sekwencji operacyjnych na wszystkich poziomach, od przyjazdu pociągu do jego odjazdu, i zapewnia maksymalną możliwą automatyzację wszystkich cykli pracy i operacji. Obejmuje to układy kontroli trasy i prędkości dla wszystkich rozjazdów, hamulców i przeciągarek torowych oraz bazujące na komunikacji radiowej sterowanie pracą lokomotywy manewrowej dla dokładniejszego zarządzania prędkością odprzęgów.

Źródło tekstu: Mobility.siemens.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram