fbpx
Źródło: Pixabay.com/Andrzej Rembowski

maj 2021

25

9:05:25

Śmierć 16-latki na torach w Zaborowie

Wczoraj około godz. 20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło w miejscowości Zaborów (woj. podkarpackie, pow. strzyżowski). Pod kołami pociągu zginęła 16-letnia dziewczyna.

Lokalne media informują, że do wypadku doszło niedaleko stacji Zaborów-Błonie, w miejscu, które jest częstym punktem spotkań okolicznej młodzieży. Według świadków, dziewczyna celowo wtargnęła na tory, tuż pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Strzyżów nad Wisłokiem – Rzeszów Główny. Mieszkanki Zaborowa nie udało się uratować.

Portal Rzeszów112.pl, powołując się na zeznania osób, które widziały zdarzenie, informuje, że dziewczyna miała położyć się przed pojazdem. Dokładne przyczyny wypadku bada policja pod nadzorem prokuratora.

Na miejscu tragedii działania prowadziły m.in. cztery zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. W związku z prowadzonymi przez służby działaniami, ruch pociągów na trasie Jasło – Strzyżów – Rzeszów był wstrzymany do późnych godzin wieczornych.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram