fbpx
Źródło: Twitter.com/ ÖBB

maj 2021

26

11:05:50

Ruszyło połączenie Nightjet z Wiednia do Amsterdamu

Austriackie Koleje Federalne (ÖBB) i Koleje Holenderskie (NS) zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uruchomiły nocne połączenie Nightjet na trasie Wiedeń – Amsterdam. Jak podaje portal International Railway Journal, pierwszy pociąg wyjechał ze stolicy Austrii 24 maja, a do Amsterdamu dotarł rankiem następnego dnia. Ruszyło też połączenie Innsbruck Amsterdam.

Uruchomienie nowego połączenia w ramach oferty Nightjet zostało zapowiedziane już w 2019 roku. Teraz pasażerowie mogą już korzystać z nocnych przejazdów między dwiema europejskimi stolicami. W ramach pierwszego kursu pociągu, podróż do Amsterdamu odbyli m.in. austriacka minister klimatu Leonore Gewessler i szef ÖBB Andreas Matthä. Na peronie powitali ich przedstawiciele holenderskich władz i prezes Kolei Holenderskich Marjan Rintel.

Pociąg składa się z 6 wagonów sypialnych i 4 standardowych. W składzie mieści się 500 pasażerów. Można rezerwować pojedyncze miejsca lub całe przedziały. Po każdym kursie pociąg jest dokładnie dezynfekowany. Jak podaje portal, ceny biletów na połączenie zaczynają się już od ok. 30 euro za miejsce zwykłe i ok. 60 euro za miejsce sypialne. W przypadku tych drugich, pasażerowie przed przybyciem do stacji docelowej otrzymują bezpłatne śniadanie i napój. Przejazd trwa około 14 godzin.

„Cieszę się, że możemy wreszcie wysłać nasze Nightjety w podróż po Europie. Wraz z uruchomieniem połączenia do Amsterdamu, zrobiliśmy ważny krok w tworzeniu kompleksowej europejskiej sieci nocnych pociągów. Umożliwi to naszym pasażerom podróżowanie w sposób bezpieczny, komfortowy i przede wszystkim przyjazny dla klimatu. W porównaniu z transportem lotniczym, jeden nocny pociąg z Wiednia do Amsterdamu może zaoszczędzić prawie 100 000 kg emisji CO2” – wskazał prezes ÖBB Andreas Matthä.

Pociągi w ramach nowego połączenia Amsterdam – Wiedeń kursują codziennie. Rezerwacje biletów są dostępne [tutaj]. Cena rośnie wraz ze zbliżającym się terminem odjazdu.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram