fbpx
Źródło: Pixabay.com/webandi

maj 2021

27

2:05:44

Majówka 2021. Historyczne pociągi TurKol.pl zwiedzą Wielkopolskę i część Pomorza

Turystyka Kolejowa TurKol.pl i Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zapraszają na Majówkę 2021, która odbędzie się w dn. 29-30 maja. Specjalne pociągi turystyczne przejadą szlakami kolejowymi Wielkopolski i Pomorza Środkowego. Projekt wpisuje się w jubileusz 10-lecia działalności TurKol.pl i obchody Dnia Dziecka.

29 i 30 maja na tory wyjedzie skład retro należący do Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl, zestawiony z zabytkowego taboru kolejowego, „w tym komfortowych wagonów przedziałowych, wagonu barowego WARS oraz wagonów 3 klasy z drewnianymi ławeczkami”, na czele z lokomotywą spalinową serii SM42 i (dodatkowo, 30 maja) SM30. Skład zrealizuje pociągi „Pirat”, „Piracik”, „Franek”, „Koziołek”, „Piast”, „Goniec”, „Janek” i „Temida”.

„Projekt MAJÓWKA 2021 zostanie zorganizowany w dniach 29-30 maja na szlakach kolejowych Wielkopolski i Środkowego Pomorza! Odwiedzimy między innymi Kołobrzeg i Ustronie Morskie, Poznań, Wągrowiec, Gołańcz, Gniezno, Janowiec Wielkopolski oraz Damasławek” – czytamy na [stronie] internetowej wydarzenia na Facebooku.

Źródło: Turkol.pl

Organizatorzy wskazują, że pociągi będą poruszały się zarówno po liniach głównych, jak i lokalnych, w tym „zapomnianych” lub na co dzień nieczynnych dla składów pasażerskich. Ceny ofert konkretnych pociągów będą zależeć od długości trasy oraz czasu przejazdu. Obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc.

Więcej informacji na temat majówki i poszczególnych pociągów dostępnych jest [tutaj].

mw


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram