fbpx
Źródło: E-sochaczew.pl

maj 2021

27

9:05:08

Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na przejazdy

W sezonie turystycznym trwającym od kwietnia do października, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie oferuje przejazdy zabytkowym pociągiem retro do Puszczy Kampinoskiej po szlaku o szerokości 75 cm. Wagony pasażerskie typu 1Aw prowadzone są przez polski parowóz Px29-1704 lub lokomotywę spalinową Lxd2-342 z „zawrotną” prędkością 15 kilometrów na godzinę.

Przystanek pierwszy – skansen

Wycieczka zaczyna się od zwiedzania z przewodnikiem muzealnego skansenu. Goście zapoznają się z najliczniejszym zbiorem zabytkowego taboru wąskotorowego w Polsce i dziejami sochaczewskiej kolei wąskotorowej. O 10:30 pociąg z charakterystycznym gwizdem rusza przez Sochaczew w stronę Wilcza Tułowskiego. Przemierzając przez 9 kilometrów miasto, a następnie przez kolejne 9 kilometrów malownicze pola i lasy ziemi sochaczewskiej, zabytkowy skład dociera na skraj Puszczy Kampinoskiej, gdzie przewodnik zabiera turystów na spacer po Kampinoskim Parku Narodowym. W tym czasie drużyna konduktorska wykonuje manewry, podczas których pociąg zmienia kierunek jazdy.

Odpoczynek na łonie natury

Po spacerze leśnymi ścieżkami, o 12:25 pociąg zabiera pasażerów do stacji Tułowice, gdzie znajduje się kolejna atrakcja na trasie – Osada Puszczańska nad kanałem Łasica. Na starannie zagospodarowanej polanie można wypocząć na łonie natury, organizowane są też grill i ognisko. Częstokroć na uczestników czekają tam dodatkowe atrakcje w postaci zajęć edukacyjnych, gier i zabaw dla najmłodszych. Dwugodzinny pobyt w osadzie mija niezwykle szybko dzięki wyśmienitej atmosferze. O 14:14 zabytkowy skład odjeżdża do Sochaczewa.

Pociąg Retro kursuje w okresie od kwietnia do października. Aktualny program wycieczki oraz terminy kursów dostępne są [tutaj].

Źródło tekstu: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram