fbpx
Źródło: YouTube.pl/mObywatel

Maj 2021

28

10:05:33

Bilety kolejowe dostępne w aplikacji mObywatel

Pasażerowie kolei mogą już wyświetlać bilety na przejazd wybranych przewoźników w aplikacji mobilnej mObywatel. Warunkiem jest ich wcześniejszy zakup poprzez platformę Bilkom stworzoną przez PKP Informatyka.

Aplikacja mObywatel to bezpłatne narzędzie wydane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, określane jako „mobilny portfel na dokumenty”. Na początku bieżącego roku miała aktywnych około 2 milionów użytkowników. Narzędzie pozwala m.in. na przechowywanie cyfrowej wersji prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu, legitymacji studenckiej czy realizację recept elektronicznych.

Najnowsza aktualizacji aplikacji mObywatel pozwala jej użytkownikom na wyświetlanie zakupionych wcześniej poprzez Bilkom biletów kolejowych. Bilety nabyte w inny sposób, np. w kasach na dworcach czy biletomatach nie mogą być przechowywane w aplikacji. Na stronie Gov.pl czytamy, że w czasie kontroli w pociągu należy mieć połączenie z internetem. Istnieje też możliwość wcześniejszego pobrania biletu w pliku pdf.

KPRM informuje, że obecnie w aplikacji możliwe jest wyświetlanie biletów zakupionych u 6 przewoźników:

  • PKP Intercity (bilety jednorazowe),
  • PolRegio (bilety jednorazowe),
  • PKP SKM w Trójmieście (bilety jednorazowe),
  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna (bilety jednorazowe),
  • Koleje Wielkopolskie (bilety jednorazowe, bilety okresowe),
  • Koleje Małopolskie (bilety jednorazowe).

Poradnik pokazujący jak dodać bilet do aplikacji mObywatel został udostępniony na oficjalnym kanale aplikacji w serwisie YouTube. Można obejrzeć go poniżej.

Nowa wersja aplikacji mObywatel przeznaczona na urządzenia mobilne z systemem Android jest dostępna [tutaj]. Użytkownicy telefonów z iOS mogą pobrać ją [stąd].

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram