fbpx
Źródło: Pkp.pl

maj 2021

30

3:05:00

Fundacja Grupy PKP pomaga w rozbudowie ośrodka dla dzieci z Ukrainy

Wojna na wschodzie Ukrainy to dramat dla tysięcy osób. Skutki konfliktu najbardziej odczuwają dzieci. Nie zapomina o nich Fundacja Grupy PKP, która przekazała darowiznę dla podopiecznych Chrześcijańskiego Centrum Dziecięcego „Arka” we wsi Pioniersk na przedmieściach Mariupola.

Fundusze pochodzące od Fundacji przeznaczono na realizację projektu, w ramach którego zostanie zakupiony sprzęt do powstającej przy ośrodku sali gimnastycznej. Jej wyposażenie umożliwi zorganizowanie wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowych, a także zachęci dzieci i młodzież do częstszego odwiedzania Centrum oraz dbania o rozwój fizyczny.

Jako Fundacja Grupy PKP w swoich działaniach znacznie wychodzimy poza obszar związany wyłącznie z koleją. Zajmujemy się też sferą charytatywną, dobroczynną, jak również rozwiązywaniem problemów społecznych. Z tego względu los mieszkańców wschodniej Ukrainy, którzy zostali dotknięci tragedią wojny, nie może być dla nas czymś, na co pozostaniemy obojętni”– powiedziała Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Dodała również, że piętno konfliktu zbrojnego w szczególny sposób odciska się na dzieciach i dlatego Fundacja włączyła się w rozbudowę ośrodka w Pioniersku, by właśnie w nim najmłodsi mogli znaleźć opiekę, pomoc i nieco radości w tej dramatycznej dla nich rzeczywistości.

Funkcjonowanie Chrześcijańskiego Centrum Dziecięcego „Arka”, znajdującego się w strefie działań wojennych, to szansa dla dzieci z rodzin wielodzietnych, będących w trudnej sytuacji, a także tych, które ucierpiały w wyniku walk. W ośrodku mogą liczyć na udział w zajęciach muzyczno-plastycznych, wsparcie w nauce czy kontakt z psychologami. Do Pionierska przyjeżdżają też duchowni, którzy w miejscowej kaplicy odprawiają msze święte i udzielają sakramentów.

Placówkę regularnie odwiedzają dzieci mieszkające nie tylko w Pioniersku, ale również w kilku innych miejscowościach strefy działań wojennych. Pomagają w gospodarstwie domowym, uczą się i bawią, przebywając w ciepłym i rodzinnym otoczeniu. Wszystkie działania ośrodka mają na celu stworzenie przyjaznej atmosfery, poświęcanie każdemu podopiecznemu jednakowej uwagi, a także zaspokojenie jego potrzeb duchowych i społecznych.

Źródło tekstu: Fundacja Grupy PKP/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram