fbpx
Źródło: Facebook.com/Parowozownia Wolsztyn

Maj 2021

30

8:05:00

Kolejowy Dzień Dziecka z Parowozownią Wolsztyn

W ramach przypadającego we wtorek Dnia Dziecka, Parowozownia Wolsztyn organizuje dziś przejazd retro składem, połączony z obchodami święta najmłodszych w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Będzie to pierwszy z trzech zaplanowanych w tym roku przejazdów retro. W ramach wydarzenia odbędzie się także zwiedzanie lokalnych atrakcji. Inicjatywa wpisuje się w Europejski Rok Kolei. Parowozownia wskazuje, że chodzi o podkreślenie roli kolei w kulturze i jej wpływu na turystykę w Wielkopolsce.

Przejazd odbędzie się na trasie Wolsztyn – Szreniawa – Wolsztyn. Prowadzony przez parowóz skład wyruszy o godzinie 9:35. Po dojeździe do Szreniawy dzieci obejrzą przygotowane dla nich przedstawienie, a potem będą miały czas na zwiedzanie muzealnej placówki. Parowozownia Wolsztyn poinformowała, że wszystkie bilety na wydarzenie zostały już wyprzedane. Pełny plan dnia jest dostępny poniżej.

Kolejowy Dzień Dziecka:

9:35 – Odjazd pociągu ze stacji w Wolsztynie
11:02 – Przyjazd do Szreniawy
11:02-13:20 – Zwiedzanie muzeum (w tym 30-minutowe przedstawienie dla dzieci)
13:30 – Odjazd pociągu ze stacji w Szreniawie do Wolsztyna
14:50 – Przyjazd do Wolsztyna

Parowozownia przygotowała też atrakcję dla tych, którzy nie zdążyli zakupić biletu na przejazd retro. Dziś w godzinach 10-16 najmłodsi mogą zwiedzać placówkę bezpłatnie, jedząc darmową watę cukrową.

Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w reżimie sanitarnym.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram