fbpx
Źródło: KP PSP Kętrzyn

maj 2021

31

9:05:09

Martiany: zderzenie auta osobowego z pociągiem. Trzy osoby nie żyją

Trzy ofiary śmiertelne i jedna osoba w stanie ciężkim to skutek wypadku, do jakiego doszło w sobotę (29.05) na przejeździe kolejowym w Martianach (woj. warmińsko-mazurskie, pow. kętrzyński). Około godz. 16 kierujący samochodem wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy.

Prawdopodobnie niezachowanie ostrożności przez kierującego autem doprowadziło do zderzenia pojazdu marki Opel Vectra z pociągiem należącym do PKP Intercity relacji Białystok – Gdynia. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosło trzech mężczyzn w wieku 21, 23 i 43 lat, którzy podróżowali samochodem. Czwarty pasażer, 11-letni chłopiec, został w stanie ciężkim przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Chłopiec żyje, był operowany w nocy. Nadal pozostaje w stanie bardzo ciężkim po urazie wielonarządowym. Jest na oddziale intensywnej terapii” – powiedział w niedzielę PAP rzecznik olsztyńskiego szpitala Grzegorz Adamowicz.

Według informacji przekazanych portalowi Rmf24.pl przez Mirosława Siemieńca, rzecznika PKP PLK, przejazd kolejowy, na którym zdarzył się wypadek, jest niestrzeżony. Przed skrzyżowaniem linii kolejowej z drogą gminną znajduje się znak STOP, zobowiązujący kierowców do zatrzymania pojazdu i upewnienia się, czy możliwe jest bezpieczne przejechanie przez tory.

Składem Intercity jechało 55 pasażerów oraz obsługa. Żadna z tych osób nie ucierpiała w wyniku zderzenia.

Na miejscu wypadku pracowały cztery zastępy straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego, helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, policja oraz prokurator. Ruch pociągów na trasie wstrzymano do godz. 22. W tym czasie przewoźnicy zapewnili podróżnym komunikację zastępczą.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram