fbpx
Źródło: Kraków.pl

czerwiec 2021

01

9:06:00

1 czerwca w Krakowie kursuje „wesoły tramwaj”

W Dniu Dziecka, 1 czerwca, na ulice Krakowa wyjechał „wesoły tramwaj”. Pojazd to nowoczesny Lajkonik z napisem „Dzień Dziecka” na wyświetlaczach. Pasażerowie mogą usłyszeć w nim znane muzyczne przeboje dla dzieci.

W tramwaju nie zabraknie atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta. O dobrą zabawę zadbają podróżujące nim wyjątkowe maskotki: Trambuś z MPK, Kropelka z Wodociągów Miasta Krakowa oraz Kaloryferek z MPEC. Pomagać im będzie zabawny Klaun, przynoszący szczęście Lajkonik z Teatru Ludowego oraz wodociągowy Dziadek Tadek ze swoim wnuczkiem Olkiem i smokiem Skratkiem. Każda z tych postaci będzie mieć sporo słodkich niespodzianek, które chętnie rozda dzieciom.

Co trzeba zrobić, aby spotkać się z wyjątkowymi pasażerami wesołego tramwaju? Wystarczy 1 czerwca między godz. 10.00 a 11.00 zatrzymać się na jednym z przystanków w ścisłym centrum miasta. Tramwaj o godz. 9.30 wyjedzie z zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3 i ulicami Wadowicką, Kalwaryjską, Krakowską, Stradomską i św. Gertrudy dojedzie do centrum miasta. Następnie przez około godzinę będzie kursował wokół pierwszej obwodnicy zatrzymując się kolejno na następujących przystankach: „Poczta Główna”, „Teatr Słowackiego”, „Stary Kleparz”, „Teatr Bagatela”, „Filharmonia”, „Plac Wszystkich Świętych”.

Warto pamiętać, że nadal obowiązują limity w podróżach komunikacją miejską, a to oznacza, że w tramwaju będzie mogła przebywać jednocześnie określona liczba pasażerów (będą to na bieżąco kontrolować inspektorzy ruchu MPK). Osoby wsiadające do tramwaju mają również obowiązek posiadać prawidłowo założone maseczki.

Po zakończeniu kursu wesołego tramwaju, po godz. 11.00 na placu Wszystkich Świętych maskotki przesiądą się do elektrycznego autobusu, który zawiezie je do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Maskotki podarują dzieciom z oddziału onkologicznego upominki przygotowane przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz KHK SA, MPK SA, Wodociągi Miasta Krakowa oraz Arenę Kraków SA.

Źródło tekstu: Urząd Miasta Krakowa/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram