fbpx
Źródło: Nostalgiazapara.pl

czerwiec 2021

01

10:06:00

Nostalgia Za Parą zaprasza Gdańszczan na wystawę makiet kolejowych

Klub Miłośników Kolei i Modelarzy Kolejowych Nostalgia Za Parą zaprasza na wystawę makiet kolejowych, która odbędzie się 12 czerwca w Galerii Metropolia w Gdańsku. Możliwość podziwiania miniatur to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowuje organizator. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Wystawa zostanie udostępniona zwiedzającym w godz. 10.00-14.00 oraz 15.30-19.00. Osoby, które zdecydują się ją odwiedzić, zyskają wyjątkową możliwość oglądania m.in. miniatury odzwierciedlającej fragment prawdziwej trasy kolejowej pomniejszonej do skali HO (1:87), gdzie rozstaw szyn wynosi 16,5 mm.

„Makieta w skali 1:87 (H0) będzie składać się z około dwunastu posterunków ruchu: stacji, przystanków osobowych, posterunków odstępowych, posterunków odgałęźnych, ładowni i bocznic, parowozowni, dwóch bocznic oraz szlaku pomiędzy nimi. Makieta zbudowana będzie z modułów, które modelarze budują osobno, a zestawiają w długi kolejowy szlak właśnie na takich imprezach” – czytamy w informacji zapowiadającej wystawę, zamieszczonej na stronie Klubu.

Odwiedzający wystawę zobaczą m.in. miniaturowe pociągi towarowe, pasażerskie, ekspresowe, pospieszne oraz specjalne, jeżdżące po torze odwzorowanym w pomniejszonej skali. Ruch pojazdów odbywać się będzie zgodnie z zasadami  obowiązującymi na prawdziwych torach, według specjalnie opracowanego rozkładu jazdy.

Ekspozycja i możliwość oglądania poruszających się po makiecie modeli to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowuje klub Nostalgia Za Parą.

„Po zakończeniu wystawy nie składamy makiety i zapraszamy do „szkoły maszynistów”. Wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się jeździć pociągiem po kolejowej makiecie, zapraszamy po 13 czerwca 2021” – informuje organizator.

Aby skorzystać z lekcji prowadzenia miniaturowych pociągów, należy dokonać wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji znajdziesz [tutaj].

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram