fbpx
Fot.: Marta Adamczyk

czerwiec 2021

01

12:06:29

Toruń: trwa Rodzinny Piknik Kolejowy

W podtoruńskim ośrodku „Kapitanówka” z okazji Dnia Dziecka odbywa się dziś Rodzinny Piknik Kolejowy organizowany przez zespół Serwisu Kolejowego. Wydarzenie honorowymi patronatami objęli Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Urząd Transportu Kolejowego.

Kierowany do najmłodszych festyn ma na celu edukację poprzez zabawę. W godzinach od 11 do 15, dzieci wraz z opiekunami odkrywają świat kolei, skupiając się przede wszystkim na kwestiach bezpieczeństwa związanego z tym środkiem transportu.

Bawimy i uczymy. Niezwykle ważnym jest, by człowiek od najmłodszych lat był formowany pod względem zachowywania bezpieczeństwa. Polskie Linie Kolejowe, zarządca infrastruktury kolejowej w Polsce, dysponują setkami nagrań wideo ukazujących niebezpieczne zachowania m.in. na przejazdach kolejowych. Część z takich zajść kończy się, niestety, tragicznie. Wielu niebezpiecznych sytuacji można uniknąć dzięki zachowaniu zdrowego rozsądku i edukowaniu – i właśnie temu ma służyć to wydarzenie” – mówi redaktor naczelny Serwisu Kolejowego Mateusz Wójtowicz.

Na uczestników imprezy czekają liczne i wyjątkowe atrakcje. Dzieci bawią się na dmuchanych zamkach, biorą udział w konkursach, oglądają dawne akcesoria i historyczne mundury kolejowe, „jeżdżą” na prawdziwym symulatorze pociągu. Spotykają się też z funkcjonariuszami policji oraz Służby Ochrony Kolei, którzy wyjaśniają im zasady bezpieczeństwa, prezentują służbowy sprzęt i pojazdy. Wystąpienia na temat odpowiedzialnego postępowania na drodze prowadzą również instruktorzy kampanii społecznej [„Bezpieczny Przejazd”], z kolei przedstawiciele Kolejowej Izby Tradycji w Toruniu opowiadają o kolejarskich zawodach. Obecność na pikniku umilają słodkie poczęstunki, o które zadbały Manufaktura Cukierków, Toruńska Giełda Towarowa: TGT oraz Krajowa Spółka Cukrowa.

Rodzinny Piknik Kolejowy został zorganizowany przez Serwis Kolejowy, we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Kolejowych TENDER, Cargo Speed International i SP TECH Solutions. Wydarzenie wpisuje się w trwający Europejski Rok Kolei oraz w realizację stworzonej przez UTK Deklaracji kultury bezpieczeństwa, którą Serwis Kolejowy podpisał w kwietniu bieżącego roku. [czytaj więcej]

Patronat honorowy:

Patroni:

Organizatorzy:

Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram