fbpx
Źródło: Opolska.policja.pl

czerwiec 2021

02

3:06:54

Opolskie: kolizja na przejeździe w Karłowicach. Ranny kierowca samochodu

Na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Kolejowej w miejscowości Karłowice (woj. opolskie, pow. opolski) doszło dziś do kolizji samochodu osobowego marki Volkswagen z pociągiem towarowym. Około godziny 9:30 30-letni kierowca auta wjechał pod koła zbliżającego się składu – podaje portal Radia Opole.

Służby pracujące na miejscu ustaliły, że przyczyną zdarzenia było zignorowanie znaku drogowego informującego o awarii rogatek przez kierowcę Volkswagena Passata. Na skutek tego mężczyzna wjechał na przejazd pod podniesionymi rogatkami, wprost pod zbliżający się pociąg towarowy, doprowadzając do kolizji. W skład pociągu wchodziły wagony cysterny oznakowane jako kwas chlorowodorowy, jednak nie wiadomo, czy przewoził w nich chemikalia.

Do zdarzenia wezwano kilka zastępów zastępów straży pożarnej, m.in. jednostkę OSP KSRG Karłowice i JRG 2 Opole, oraz policję i służby ratownicze. Kierowca samochodu osobowego podróżował sam. Trafił pod opiekę medyków, którzy udzielili mu niezbędnej pomocy. Za doprowadzenie do kolizji mundurowi ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 zł. Maszyniście pociągu nic się nie stało. Ruch drogowy był całkowicie zablokowany przez kilka godzin.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram