fbpx
Źródło: Kgsok.pl

czerwiec 2021

03

11:06:00

Łódź: czworo grafficiarzy ujętych przez SOK

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi ujęli na gorącym uczynku sprawców namalowania graffiti – trzech mężczyzn i kobietę. Sytuacja miała miejsce 30 maja na szlaku między stacjami Łódź Kaliska i Łódź Chojny. Jak się później okazało, kobieta była poszukiwana do odbycia kary w zakładzie karnym.

O osobach postronnych przebywających na torach poinformowana została służba dyżurna z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi. Na miejsce niezwłocznie wysłano patrol. W czasie rozpoznania terenu funkcjonariusze SOK zauważyli 3 mężczyzn i jedną kobietę. Jeden z mężczyzn nanosił graffiti na betonowe ogrodzenie znajdujące się w pobliżu  czynnych torów kolejowych. Pozostałe osoby obserwowały, czy nikt się do nich nie zbliża. Na widok mundurowych sprawcy próbowali zbiec, jednak  patrol Straży Ochrony Kolei udaremnił im ucieczkę ujmując całą czwórkę wraz z dowodami rzeczowymi w postaci czterech toreb z farbami.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze SOK stwierdzili, że namalowany przez sprawców na ok. 15 m2 betonowego ogrodzenia wzór graffiti jest taki sam, jak wzór naniesiony na wagonach pociągów POLREGIO z wcześniejszych zgłoszeń o dewastacjach.

Po przybyciu patrolu z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi okazało się, że ujęta przez funkcjonariuszy SOK kobieta jest poszukiwana do odbycia kary w zakładzie karnym.

Sprawcy zostali przekazani patrolowi policji z OPP w Łodzi w celu przeprowadzenia dalszych czynności w sprawie.

Źródło tekstu: KG SOK/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram