fbpx
Źródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe

czerwiec 2021

06

3:06:45

Powstaje publikacja o kolejarskim umundurowaniu. Autor poszukuje fotografii

„Barwa polskich kolei w latach 1919–1989” – tak brzmi roboczy tytuł publikacji, której autor – Andrzej Ziółkowski z Oddziału Historycznego Wojskowej Akademii Technicznej – poszukuje fotografii mogących zilustrować treść merytoryczną.

Andrzej Ziółkowski poszukuje fotografii uzupełniających/ilustrujących treść merytoryczną, jednocześnie dokumentujących umundurowanie kolejarzy na przestrzeni siedemdziesięciu lat.

W związku z powyższym autor zwraca się z apelem do braci kolejarskiej o użyczenie na potrzeby opracowania oryginałów bądź kopii określonych fotografii przechowywanych w albumach rodzinnych, które mogłyby być wykorzystane w publikacji. Szczególnie cenne byłyby fotografie prezentujące kolejowe umundurowanie od osób znanych z imienia i nazwiska, które mogą w dużym stopniu przyczynić się do wzbogacenia szaty graficznej publikacji, zwłaszcza w rozdziałach poświęconych umundurowaniu z lat 1944–1956 (nie mówiąc o przedwojennych).

Jeśli ktoś zechciałby udostępnić fotografie do wykonania skanu, proszony jest o kontakt z Andrzejem Ziółkowskim poprzez adres e-mail: andrzej.ziolkowski@wat.edu.pl lub telefonicznie pod numerem: 507 933 745.

Źródło tekstu: Fundacja Grupy PKP/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram