fbpx
Źródło: Facebook.com/Trust News 24 Dinajpur

czerwiec 2021

07

10:06:07

Katastrofa kolejowa w Pakistanie. Co najmniej 30 osób nie żyje

Co najmniej 30 osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w katastrofie kolejowej w Pakistanie, do której doszło dziś w dystrykcie Ghotki, w prowincji Sindh na południu kraju. Jak podał Reuters, w godzinach porannych zderzyły się ze sobą dwa ekspresowe składy pasażerskie.

Koleje Pakistańskie we wpisie na Twitterze poinformowały, że do wypadku doszło na skutek wykolejenia się składu Millat Express, jadącego z Karaczi do Sargodha. Wagony spadły na sąsiedni tor, wprost pod drugi ekspresowy pociąg pasażerski Sir Syed Express, który jechał z miasta Rawalpindi. Na skutek zderzenia około 30 osób poniosło śmierć na miejscu, a dziesiątki odniosło obrażenia.

W chwili katastrofy składami podróżowało ponad 1000 pasażerów. Jak podaje Reuters, powołując się na lokalną policję, służby ratownicze wciąż próbują dostać się do żywych osób lub ciał uwięzionych we wrakach zmiażdżonych wagonów. Spośród pasażerów, którzy przeżyli, część znajduje się w stanie krytycznym. Liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć.

Nagrania z miejsca zdarzenia zostały opublikowane w serwisach społecznościowych.

Obecnie nie wiadomo, dlaczego doszło do wykolejenia składu Millat Express. Przyczyny tragedii zostaną wyjaśnione w toku śledztwa. Premier Pakistanu Imran Khan napisał na Twitterze, że jest „zszokowany tym straszliwym wypadkiem”. Zapowiedział, że w krajowej sieci kolejowej zostanie przeprowadzone szczegółowe dochodzenie w zakresie bezpieczeństwa.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram