fbpx
Źródło: Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna w Racławicach Śląskich

czerwiec 2021

08

2:06:32

Racławice Śląskie: pijany nastawniczy zasnął na służbie

Do niecodziennej sytuacji doszło w Racławicach Śląskich, gdzie dyżurny ruchu znalazł kolegę z pracy leżącego w zamkniętej nastawni wykonawczej. Z mężczyzną nie można było nawiązać kontaktu. Okazało się, że nastawniczy był pod wpływem alkoholu.

Lokalne media informują, że w niedzielę 6 czerwca przed godz. 23 dyżurny ruchu na stacji w Racławicach Śląskich powiadomił służby o niepokojącej sytuacji, jaką zastał w nastawni RŚ2. Znajdujący się w niej 35-letni nastawniczy leżał w zamkniętym pomieszczeniu i nie można było nawiązać z nim kontaktu.

Na miejsce skierowani zostali policjanci. W celu umożliwienia wejścia do nastawni interweniować musiała straż pożarna.

Po tym jak służbom udało się dostać do mężczyzny, stwierdzono że jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a nastawniczy zasnął podczas pełnienia służby. Funkcjonariusze policji postanowili sprawdzić go pod kontem trzeźwości. Badanie wykazało, że stężenie alkoholu w powietrzu wydychanym przez 35-latka przekracza wartość jednego promila.

Teraz mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. Pełnienie służby związanej z kierowaniem ruchem pojazdów pod wpływem alkoholu grozi karą w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram