fbpx
Źródło: Pkpcargo.com

czerwiec 2021

09

1:06:54

PKP CARGO uruchomiło nowe połączenie do Chin

PKP CARGO CONNECT, spółka z Grupy PKP CARGO, we współpracy z firmą cargo-partner uruchomiły połączenie operatorskie na Nowym Jedwabnym Szlaku z Kątów Wrocławskich przez Małaszewicze do Xi'an, Zhengzhou, Qindao, Chongqing i Chengdu w Chinach.

O wyjeździe pierwszego pociągu w ramach tego projektu spółka poinformowała 8 czerwca za pomocą mediów społecznościowych. Skład wyruszył z terminala kontenerowego w Kątach Wrocławskich, którego właścicielem i operatorem jest Grupa Schavemaker. Przewidywany czas dostawy ładunku wyniesie od 14 do 18 dni. Stałe połączenie realizowane będzie trzy razy w tygodniu, a każdy skład będzie przewoził 42 kontenery.

PKP CARGO CONNECT to podmiot odpowiadający za obsługę celną, spedycję kolejową, koordynację oraz transport samochodowy. Z kolei cargo-partner, drugi podmiot w tym projekcie, realizuje działania związane z tworzeniem łańcuchów dostaw dla różnych gałęzi przemysłu w skali globalnej. Świadczy usługi transportu lotniczego, morskiego, lądowego, a także magazynowania.

„Nowe połączenie pomiędzy terminalem w Kątach Wrocławskich a Chinami to kolejny krok do rozbudowy połączeń operatorskich na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. Dzięki dobrej współpracy z firmą cargo-partner świadczymy usługi logistyczne w układzie międzynarodowym. To daje nam unikalną możliwość wpisywania się w globalne łańcuchy dostaw oraz zaliczenie do wąskiego grona firm, które mają kompetencje do realizacji tego rodzaju usług. To z kolei przekłada się na pozytywne postrzeganie przez międzynarodowych klientów i związane z tym możliwości rozwoju i ekspansji” – mówi Ivan Ružbacký, prezes PKP CARGO CONNECT.

Z kolei Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A., wskazuje na rosnące znaczenie przewozów kolejowych na Nowym Jedwabnym Szlaku, co jego zdaniem Polska powinna umieć wykorzystać.

„Polska nie musi być na tym szlaku tylko krajem tranzytowym. Powinniśmy w coraz szerszym wymiarze przejmować również obsługę ładunków, czego przykładem jest działalność naszej spółki PKP CARGO CONNECT” – podkreśla Czesław Warsewicz.

Źródło tekstu: PKP CARGO/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram