fbpx
Źródło: Flickr.com/Piotr Drabik

czerwiec 2021

09

12:06:40

Świętokrzyskie: mężczyzna zginął na torach. Nie reagował na sygnały dźwiękowe lokomotywy

W nocy 8 czerwca na torach kolejowych w miejscowości Pliskowola (woj. świętokrzyskie, pow. staszowski) doszło do śmiertelnego potrącenia osoby pieszej. Z relacji maszynisty wynika, że mężczyzna idący wzdłuż torów nie reagował na ostrzegawcze sygnały dźwiękowe.

Portal Kielce.wyborcza.pl informuje, że do wypadku doszło przed godz. 4. 56-letni maszynista prowadzący lokomotywę jadącą w kierunku Osieka zauważył mężczyznę idącego wzdłuż torów. Podczas zeznań składanych policji zapewnił, że podjął działania mające uprzedzić pieszego o niebezpieczeństwie. W tym celu użyte zostały dźwiękowe sygnały ostrzegawcze, jednak ofiara nie reagowała na nie, przez co doszło do potrącenia.

O zdarzeniu natychmiast poinformowano pogotowie. Pomimo reanimacji podjętej przez ratowników medycznych potrącony, 41-letni mieszkaniec gminy Osiek, zmarł.

„Tuż po zdarzeniu był przytomny. Podał jeszcze swoje dane. Niestety, mimo reanimacji lekarz stwierdził zatrzymanie akcji serca” – powiedziała cytowana przez Kielce.wyborcza.pl mł. asp. Joanna Szczepaniak z KPP w Staszowie.

Przybyli na miejsce wypadku funkcjonariusze policji wykonali badanie na zawartość alkoholu w organizmie maszynisty. Mężczyzna był trzeźwy.

Dalsze czynności mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia przeprowadzone zostaną pod nadzorem prokuratora.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram